ПОГРИЖЕТЕ СЕ ЗА КОСАТА СИ

Имам косопад вследствие на терапията. Какво да направя?

Косопад или както го наричат специалистите алопеция, е характерно последствие от химиотерапията. Алопецията обикновено е частична.

Назад

НАШИЯТ СЪВЕТ

  • Скъсете косата си преди започване на терапия, за да свикнете с визията си.
  • Може да носите перука или шал на главата.
  • Има медицински терапии за ускоряване на растежа на косата.
  • Хидратирайте скалпа си всеки ден, когато е сух и усетите сърбеж.
  • Когато скалпа ви е открит, е важно да използвате слънцезащита SPF 50+.

ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ?

  • Алопецията, вследствие на химиотерапия, настъпва бързо и агресивно. Често това е най-тежко за пациентите. Тогава те имат нужда от най-голяма подкрепа.
  • Скалпът е напълно здрав, но въпреки това цялата коса окапва.
  • Миглите, веждите както и космите по тялото също са засегнати.
  • Обичайно, растежът се възстановява след химиотерапията - през първите 3 до 6 месеца.
  • Новоизрастналата коса може да е същата като старата, но също може да е повече или по-малко къдрава или светла (дори бяла).
Изпрати по е-мейл

Протичащо търсене

Нужно е вписване

Трябва да се впишете във Вашия Avène профил, за да запазите информацията.


Впишете се или създайте профил

You can't post more than one comment on a product

Направете коментар

* Задължителни полета

Моята регистрация

-Ден
-Месец
-Година

Всички марки на групата Pierre Fabre:

*Задължителни полета

Благодарим Ви за споделеното мнение!

Вашият коментар е в процес на одобрение от администраторите и ще бъде публикуван веднага след одобрение.